O firmě

 Petr Haškovec

Ateliér Haškovec byl založen na precizní práci Petra Haškovce. Dnes se Ateliér pod jeho vedením specializuje především na reliéfní ražbu a další polygrafické technologie jako je horká ražba s fólií, konvenční výsek, digitální výsek, gravírování a rastrování do kartonu, které najdou své uplatnění při zušlechťování firemních tiskovin a u různých merkantilních zakázek.

 

Ateliér Haškovec již od roku 1996 zdobí tiskoviny mnoha známých i neznámých značek, firem i soukromých osob. Mezi nejčastější potřeby zákazníků patří zpracování originálních vizitek, dopisních papírů, titulních stran časopisů a výročních zpráv či katalogů, certifikátů či pozvánek, prezentačních desek různých velikostí, obalů, krabiček, přebalů na CD, samolepek pečetí atd. V roce 2003 se stal předním výrobcem autorských firemních novoročenek využívajících všech technologií, které Ateliér nabízí a nyní připravuje novou kolekci svatebních oznámení.

 

 

Reliéfní ražba z dílny Ateliéru Haškovec vždy zaručuje ostrost i nejmenších detailů a zaměřuje se na maximální reliéf vícestupňové, vystouplé i ponořené ražby včetně pasování na tisk, a to do formátu B1. Specialitou Ateliéru je nejen leptání, ale i rytí raznic. Proto se ražba z hořčíkové raznice vyrovnává ražbě z cenově náročných mosazných raznic. Dokonalý výsledek je zaručen propracovanou technologií ražby s použitím kvalitní raznice hořčíkové nebo mosazné.

 

Velký podíl zakázek Ateliéru tvoří spolupráce s tiskárnami, grafickými studiemi, reklamními agenturami, obalářskými firmami, vydavatelstvími atd., které těmito technologiemi nedisponují v takové kvalitě, které jim může Ateliér poskytnout.

 

 

Petr Haškovec se narodil 10. června 1974 v Praze a o kreslení a rytí se zajímá již od svých 10 let.

Po ukončení Středního odborného učiliště uměleckých řemesel nastoupil do Technické ústředny pošt, kde ryl poštovní razítka.

 

Tato rutinní práce však nesplňovala jeho očekávání ani představy. Byl přijat na obor užité grafiky na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze na Žižkově, což mu umožnilo v roce 1992 nastoupit do 3. ročníku Vyšší technické školy v rakouském Ferlachu, kde se specializoval na uměleckou rytinu loveckých zbraní (jedna z nejnáročnějších ryteckých disciplín). Petr Haškovec patřil mezi nejnadanější a nejzručnější studenty, což potvrdily i rakouské firmy, pro které realizoval náročné rytiny.

 

Tři roky intenzivního studia a praxe v rakouských firmách rozvinuly u Petra Haškovce jeho talent a smysl pro detail.

 

Uměleckou rytinou zdobící lovecké zbraně se dnes již nezabývá, ale tyto bohaté zkušenosti převádí do slepotisku - reliéfní ražby již od roku 1996 a jiných technologií souvisejících s dokončovacími pracemi různých druhů merkantilií.

Reliéfní ražba, slepotisk, digitální laserový výsek

 

Vizitka, která vás bude bavit

článek pro Noviny pro grafický průmysl

 

Co je podstatou luxusních tiskovin? Co může příležitostným tiskovinám přidat na hodnotě?

Projekt Creative Hub pokračuje a prostřednictvím Facebooku a neotřelých setkání a workshopů se snaží účastníky a zájemce vzdělávat v oblasti zušlechťování tiskovin. Opomenut nemohl být pražský Ateliér Haškovec, který byl založen v roce 1996 na precizní práci Petra Haškovce.
Dnes se Ateliér pod jeho vedením specializuje především na reliéfní ražbu a další polygrafické technologie, jako je horká ražba s fólií, konvenční výsek, digitální výsek, gravírování a rastrování do kartonu.

Netradiční kombinace technologií umožňuje vyrobit dosud nevyrobitelné

článek pro časopis Polygrafie Revue

 

Ateliér Haškovec zdobí digitální výsek

Ateliér Petra Haškovce, dnes sídlící v pražské Uhříněvsi, je už léta znám jako sídlo špičkového slepotisku i ražby fólií. Ostatně jste si o něm v minulých letech mohli leccos přečíst i v Polygrafii revue. Některé zakázky se zde také tisknou a vysekávají. Kromě klasického výseku v Ateliéru zahájil na konci července provoz rovněž laserový digitální výsekový stroj – a to je hlavní důvod, proč jsme se do Uhříněvsi znovu vypravili.

Výroba novoročních přání v Ateliéru Haškovec

článek pro časopis Typografie

 

Výroba novoročních přání v Ateliéru Haškovec
Každý rok nám do redakce přijde mnoho novoročenek od našich obchodních partnerů i známých. Následující reportáž vám přiblíží, jak se novoročenky vyrábí v Ateliéru Haškovec, s.r.o. který patří mezi firmy, jenž nabízejí vlastní kolekci novoročenek. Jelikož se Ateliér Haškovec zaměřuje na ražbu, slepotisk a výsek vypadají tak i novoročenky, které vznikají v dílně v Praze-Uhříněvsi, kde mě těsně před Vánoci přijal majitel Ateliéru Petr Haškovec a hovořil se mnou o výrobě.